September 11

11. září 2011 v 13:09 | Annie* |  Mezi řádky ...
11. září, datum, které se zapsalo do dějin lidstva. Je to už 10 let od teroristického útoku islámské organizace al-Kájda, která unesla 4 letadla letící na komerčních linkách společnosti American Airlines a United Airlines. Dvě z nich narazila do věží Světového obchodního centra v New Yorku, zabila všechny na palubě a další lidi uvnitř budov. Obě zasažené budovy se do dvou hodin zhroutily, zničily blízké budovy a další poškodily. Třetí letadlo narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany USA v hlavním městě USA. Čtvrté letadlo se zřítilo v neobývané oblasti v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla. Letadlo letělo na Washington, D.C. a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům a nebo americký Kapitol.
Při útocích celkem zemřelo 2 996 lidí včetně únosců. Až na 55 vojáků ze 125 obětí, které zemřeli v Pentagonu, byli obětmi jen civilisté, pocházející celkem z 90 zemí.

Uctěme tedy jejich památku a vzdejme tak čest všem těm, kteří 11. září před 10 lety tak tragicky zahynuli. K této události se samozřejmě můžete připojit i jendnotlivě pokud máte na Facebooku účet. Odkaz najdete ZDE.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.